wtorek, 5 kwietnia 2011

Avene woda termalna

Dziś mimo zapowiedzi nie kontynuuje tematu pielęgnacji stóp :) natomiast chciałabym przedstawić na pewno dobrze znaną wszystkim wodę termalną firmy Avene. Jest to nieodłączna wręcz część mojego życia, nie tylko łagodzi moją wrażliwą skórę, ale też delikatnie odświeża. Jeden psik a może tak wiele :) A więc cytując za producentem:
Koi i łagodzi podrażnienia. Niezmienny i unikalny skład wody termalnej Avène sprawia, że ma ona właściwości kojące i przeciwdziałające podrażnieniom. Właściwości te zostały udowodnione w licznych badaniach naukowych. Woda termalna Avène to skuteczna substancja czynna, którą stosuje się z powodzeniem w Uzdrowisku Dermatologicznym w Avène w leczeniu chorób skóry.
Co do badań naukowych Avene chwali się poprawą odczuć takich jak ściągnięcie skóry, pieczenie, dyskomfort wśród osób z wrażliwą skórą oraz znaczną poprawę zaczerwienienia skóry u osób z odmianą atopową. 

Skład: 
 
Krzemionka 14 mg/l,
Kationy: Ca2+ 42,7 mg/l, Mg2+ 21,2 mg/l, Na+ 4,8 mg/l,
Aniony: HCO3- 226,7mg/l, SO42- 13,1mg/l Cl- 5,4 mg/.
Moim zdaniem: 

+bardzo ładnie łagodzi podrażnienia
+nawilża skórę
+nie powoduje uczucia ściągnięcia
+bardzo wydajna (używam i używam a końca nie widać :D) 
+odświeża skórę 
-cena 

10/10 

Mimo wysokiej ceny jest to mój niezbędnik w łazienkowej szafce i wszystkim ją polecam :) Mam porównanie z tego typu kosmetykami innych marek i moim zdaniem właśnie ta jest numerem jeden.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz