czwartek, 7 lipca 2011

Alterra - peeling do ciała

Odkąd w Rossmanach pojawiły się kosmetyki Alterra w wielu miejscach w sieci rozgorzała dyskusja i marka zyskała tyle samo zwolenników co przeciwników. Ja zdecydowałam się na zakup trzech produktów m.in tego peelingu do ciała.

Po powąchaniu go w sklepie od razu pobiegłam do kasy - zapach na pierwszy rzut "nosa" :D ma obłędny Na plus oczywiście jest to że ma certyfikat BDIH. Niestety dalej nie została wyjaśniona kwestia testowania na zwierzętach, ponieważ Alterra stanowczo mówi że NIE są testowane, natomiast firma działa pod logiem rossmana który testuje. Osobiście staram się zwracać uwagę na to czy kosmetyki są cruelty free, chociaż nie przestrzegam tego aż tak rygorystycznie jak zapewne niektóre z Was.

Producent obiecuje:Peeling wygląda tak:
Jak widać ma zauważalne drobinki (są to chyba pestki żurawiny), w każdym razie drobinki te nie rozpuszczają się w wodzie. Preparat ten dobrze się pieni, niestety jego główna właściwość czyli ścieranie jest na minimalnym poziomie. Będzie dobry dla osób o skórze wrażliwej - ja jednak wole bardziej ostre peelingi i tu niestety Alterra zawodzi. Dodatkowym minusem jest butla która łatwo się otwiera i niedokładnie się zamyka w związku z czym troche peelingu wylewa się podczas użytkowania.
Centa to ok 7 zł za pojemność 250 ml.

Ostateczna moja ocena to 6/10. Plus za skład, certyfikat i fajną pianę. Można by rzec że jest to żel do mycia z dodatkiem peelingu. Minus to słabe ścieranie i słabo wykonana butelka.
Czy kupie jeszcze? Raczej nie, od peelingu oczekuje lepszego peelingowania ;)


Oczywiście nie skreślam marki, mam jeszcze krem i maskę do włosów, które są skuteczne w działaniu, ale o tym innym razem...

4 komentarze:

 1. Hmmm ja także wole mocniejsze peelingi :) Pewnie się nie skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, ze taki słaby ścierak z niego, ale może dla zapachu go kupię :D

  OdpowiedzUsuń
 3. no nie, przecież tych drobinek jak na lekarstwo...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak to drogeria testuje??? przecież w Unii Europejskiej obowiązuje zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach

  OdpowiedzUsuń